backgroundImage

Šungit

Pravý šungitový kámen z Karelie

Šungit je vzácný minerál obsahující fullereny, uhlíkatá látka šungit není grafit ani uhlí.

Šungit  tromlovaný kámen leštěný cca 4x4cm z původních šungitových surovin z ložiska Zazhoginskoye-Karelie .Pravý šungit pochází pouze z Karélie
Šungit je jedním z nejsilnějších antioxidantů vytvořených přírodou. Zvyšuje imunitu lidského těla na nové úrovni, dává mu schopnosti odolávat mnoha nemocem.

Šungit je minerál, hlavním chemickým prvkem je uhlík. Nejpozoruhodnější je, že pouze tato forma uhlíku obsahuje přírodní fullereny. Tento minerál má opravdu úžasné a neobvyklé vlastnosti, které již nejsou vlastní žádnému minerálu na Zemi. Podle vědeckých výzkumů vznikl šungit před více než dvěma miliardami let. Tato extrémně vzácná hornina se nachází pouze na jednom místě na planetě Zemi. Jedná se o severozápadní oblast Ruska – "Republika Karélie".

Je pozoruhodné, že v karelské oblasti jsou na zemském povrchu výchozy šungitových hornin. Současně je nejznámějším ložiskem klasického černého šungitu ložisko Zazhoginskoe (nebo se nazývá Zazhoginskoye, Zazhogino). Na tomto místě se těží šungitový kámen s nejkonstantnějšími vlastnostmi.

Fulleren je alotropická modifikace uhlíku. Objevili ji v roce 1985 američtí vědci Robert Smoli a Robert Curl a britský vědec Harold Kroto. V roce 1996 byla těmto vědcům udělena Nobelova cena za objev Fullerenů. Ve fullerenech je uhlík vázán v lineárních řetězcích, tyto řetězce tvoří mřížku, taková mřížka se nazývá fulleren. Molekuly fullerenu mohou mít mnoho forem. Například fulleren C60 to vypadá.

 • Vyrovnává pH vody na hodnoty mezi 7 a 7,5.
 • Váže na sebe těžké kovy, čpavek, ropné produkty, pesticidy, fenoly, povrchově aktivní látky, chlór a další organické i anorganické látky.
 • Podporuje biologickou aktivitu mikro a makro živin.
 • Obohacuje vodu o sodík, draslík, vápník, hořčík a další minerály a přírodní antioxidanty.
 • Šungitová voda blahodárně působí na trávení a imunitu.
 • Vlastnosti pravého šungitového kamene.

  Nejpozoruhodnější je tento neobvyklý minerál, který má sorpční a antibakteriální vlastnosti, díky porézní struktuře tohoto minerálu je schopen čistit a mineralizovat vodu. Výsledky těchto studií jsou rovněž veřejně dostupné. V roce 1719 bylo v Karélii otevřeno letovisko s léčivými vodami "Marcial waters". Tyto vody mají skutečně léčivou přírodní sílu. Nedávné vrtné studie zjistily, že tyto vody protékají velkou šungitovou formací. Tento vědecký objev byl vysvětlením léčivých vlastností tohoto přírodního zdroje vody.

 • Druhy šungitového kamene

  V závislosti na obsahu uhlíku jsou šungitové horniny podle klasifikace výzkumného geologa P. A. Borisova rozděleny do 5 typů:

 • Typ 1 – obsah uhlíku od 75% do 98% elite
 • Typ 2 – obsah uhlíku od 35% do 75%
 • Každý typ šungitového kamene má své vlastní vnější charakteristické rysy. Prakticky nejdůležitější je typ 3. Faktem je, že pro tento typ šungitu byla identifikována široká škála aplikací. Praktická orientace se odráží v geologické a průmyslové klasifikaci, šungitu, vyvinuté ruským vědcem - Yu. K. Kalinin.

 • Typ 3 – obsah uhlíku od 20% do 35%
 • Typ 4 – obsah uhlíku od 10% do 20%
 • Typ 5 – obsah uhlíku nižší než 10%
Zobrazit více
Nastavit filtrování produktů
parametry
+
výrobci
+
Zavřít okno
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 7
grid
table
řadit:
počet produktů na stránce:
počet produktů: 7

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat.Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

souhlas
nastavit
nesouhlas