backgroundImage

Rugózní korál - cca 154 g - 9x5x2 cm

Rugózní korál - cca 154 g - 9x5x2 cm - cca 154 g - 9x5x2 cm Krásný , zcela přírodní fosilní takzvaný Rugózní korál - cca 154 g - 9x5x2 cm z Ochozu u Brna. Málo známá, moc krásná fosilie. Fosilní korál je velmi něžný a zajímavý kámen, snoubí se v něm tajemství pravěkého oceánu a rozvernost korálového útesu. Naleziště : Ochoz U Brna
Zobrazit více
164 CZK (7,45 Eur)
vyprodáno
popis
parametry
soubory a odkazy

 Rugózní korál  - cca 154 g - 9x5x2 cm

Krásný , zcela přírodní fosilní  takzvaný  Rugózní korál  z Ochozu u Brna.  Málo známá,  moc krásná fosilie. 
Fosilní korál je velmi něžný a zajímavý kámen, snoubí se v něm tajemství pravěkého oceánu a rozvernost korálového útesu.
Naleziště : Ochoz U Brna

Řád Rugosa (Tetracorallia) - koráli drsnatí (čtyřčetní)Vyhynulí, solitérní i koloniální, mnohdy bilaterálně symetričtí korálnatci. Název Rugosa souvisí s drsným povrchem koralitů. Povrch  je vrásčitý od přírůstkových a vertikálních linií, které odpovídají průběhu sept. Obývali mělké zóny moří. Za vhodných podmínek žili ve velkých množstvích. Měli velký útesotvorný význam.

Počátkem středního ordoviku se pravděpodobně vyvinuli z deskatých korálů. Drsnatí koráli  žili v siluru a devonu. Koncem permu vymírají. Mezi stratigraficky nejvýznamnější náleží Lithostrotion, Calceola a Cystiphyllum.

Barevnost se může lišit nastavením monitoru nebo displeje .

 

 

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat.Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

souhlas
nastavit
nesouhlas