backgroundImage

Trilobit fosilie Maroko - cca 9x6cm

Trilobit fosilie Maroko - cca 9x6 cm . Zkamenělina pravěkého členovce Objevili se ve starších prvohorách kambriu Vyhynuli na konci prvohor Trilobiti patří mezi typické prvohorní živočichy Byli nalezeni v horninách všech kontinentů Měli článkované tělo pokryté exoskeletem, který v průběhu růstu svlékali. Barevnost se může lišit nastavením monitoru nebo displeje .
Zobrazit více
239 CZK (10,86 Eur)
vyprodáno
popis
parametry
soubory a odkazy

Trilobit fosilie Maroko  cca 9x6cm

Trilobiti - jedná se o vyhynulé členovce, vyznačující se typickým tvarem těla, složeným z hlavy, tělní a ocasní části, které jsou tvořeny třemi laloky (odtud název trilobitomorpha - trojlaloční). Tělo bylo kryté mineralizovanou vnější schránkou, kterou v průběhu života svlékali a nahrazovali novou, větší. Trilobiti žili v prvohorních mořích v těsné blízkosti dna, kde se živili buďto detritem, nebo napadali jiné trilobity. 

Zkamenělina pravěkého členovce 
Objevili se ve starších prvohorách kambriu
Vyhynuli na konci prvohor Trilobiti patří mezi typické prvohorní živočichy Byli nalezeni v horninách všech kontinentů
Měli článkované tělo pokryté exoskeletem, který v průběhu růstu svlékali.  

Trilobiti byli velmi rozmanitou skupinou vyhynulých mořských členovců. Poprvé se objevili ve fosilním záznamu v raném kambriu (před 521 miliony let) a vyhynuli během permského masového vymírání (před 250 miliony let). Byli jedněmi z nejúspěšnějších raných živočichů na naší planetě s více než 25 tisíci popsanými druhy, které zaplňovaly téměř všechny evoluční niky. Z velké části díky tvrdému exoskeletu (krunýři) zanechali vynikající fosilní záznam.

Diskuze je prázdná.
přidat příspěvek do diskuze
K produktu zatím nikdo recenzi nenapsal

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat.Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

souhlas
nastavit
nesouhlas